Kouzlo nordic walkingu

Nordic walking je velmi populární sport. Jedná se vlastně o rychlou chůzi za pomocí hůlek. Tento sport vznikl ve Finsku a odtud se rozšířil do celého světa. Výjimečnost nordic walkingu je v tom, že se dá provozovat po celý rok a může jej provozovat prakticky každý! Od dětí, přes mladší dospělé až po důchodce. Každý může propadnout kouzlu nordic walkingu! Po namáhavější procházce je dobré provést uvolňovací cviky a vhodné jsou také masážní pomůcky, která nohám velmi uleví.

Nordic walking je poměrně bezpečný sport. Přesto se může stát, že zvolíte příliš vysoké tempo a vaše svaly budou přetažené, natažené, apod. První pomocí jsou různé uvolňovací techniky a techniky zmírňující bolest. Mezi ně patří tejpování, které je v posledních letech velmi populární mezi všemi sportovci. Stačí si zakoupit kinezio tejp, naučit se různé techniky tejpování a můžete tuto techniku provádět i doma!

Jestliže je vaše zranění vážnější, přichází na řadu ortézy. Ortézy jsou vyráběny vždy pro konkrétní oblast – kotník, loket, koleno, apod. Variantou ortéz jsou bandáže, které postiženou oblast zpevní, ale nejsou vyrobeny z tak pevných materiálů jako ortézy. Konkrétní ortézy vám doporučí odborník. V případě větších zdravotních potíží neváhejte navštívit svého lékaře!

Tags: , ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.